Wigilijny czas…

„A nadzieja znów wstąpi w nas,
Nieobecnych pojawią się cienie.
Uwierzymy kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie”
– Kolęda dla nieobecnych (Szymon Mucha
)

Wigilijne spotkanie w gronie rodzinnym, przyjaciół  odbyło się 12. grudnia 2018 w  Siedzibie PSONI w Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym przy ul. Chełmskiej 42/42a.
 Przebiega ono w tradycyjnej w niezwykle serdecznej atmosferze: zaproszeni dzielą się opłatkiem, wzruszają się przy widowisku jasełkowym przygotowanym przez zespół terapeutyczny Akcent, wręczane są drobne upominki.  

W tym roku to refleksji, wspomnień pięknych i smutnych chwil. Wspomnienie osób, które  fizycznie nie zasiadły z nami przy wspólnym stole, ale zapewne czuwały jako Dobre Anioły: Pani Bożenna Piotrowicz, Teresa Cyran,  Pan Stefan Makowczyński, Leszek Pilarczyk. 

Spotkaliśmy się wspólnie:  uczestnicy palcówek z rodzinami, pracownicy, przyjaciele- samorządowcy, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek,  stowarzyszeń,którzy na co dzień nas wpierają i są z nami.

Tegoroczne spotkania świąteczne i mikołajkowe z tak szczodrym „Mikołajem”, przepysznymi tradycyjnymi daniami oraz w niepowtarzalnej świątecznej oprawie możliwe było dzięki środkom otrzymanym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego , a także środkom otrzymanym z budżetu Wojewody Łódzkiego.

Bardzo dziękujemy za wspólny czas.