Ośrodek realizuje kontrakt zawarty na podstawie umowy z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia na prowadzenie Poradni Logopedycznej
Kontakt: 42 717 47 11
Warunki przyjęć do poradni:
WYMAGANE JEST SKIEROWANIE do Poradni Logopedycznej (kod poradni 1616) od lekarza POZ lub lekarza specjalisty z podanym rozpoznaniem w języku polskim i kodem ICD-10 choroby. Proponujemy by na skierowaniu była adnotacja „objęcie opieką”, ponieważ często potrzebna jest wizyta kontrolna. Rejestracja do poradni możliwa jest poprzez kontakt telefoniczny (42 717 47 11) w przypadku posiadania e-skierowania lub osobiście w przypadku skierowania papierowego. Rejestracja wymaga podania danych osobowych dziecka oraz rodziców / opiekunów prawnych. Zgoda na udzielenie świadczeń w Ośrodku musi zostać wyrażona na piśmie przez oboje rodziców (druk w materiałach do pobrania).
Intensywność i częstotliwość wizyt kontrolnych ustalana jest z Logopedą prowadzącym oraz zależy od dostępności grafikowych. Zapisy na kolejne zajęcia odbywają się z wizyty na wizytę, w Rejestracji (osobiście lub telefonicznie). Na każde kolejne zajęcia pacjenci zgłaszają się z własnym zeszytem logopedycznym. Do zeszytu logopedycznego wklejane są karty pracy, wpisywane zalecane ćwiczenia do wykonania w warunkach pozagabinetowych, informacje do innych specjalistów prowadzących pacjenta itp. Wizyta trwa do 30 min.
Poradnia Logopedyczna prowadzi diagnostykę oraz terapię zaburzeń mowy z zakresu logopedii ogólnej oraz neurologopedii. Oferta pomocy logopedycznej jest przeznaczona dla niemowląt, dzieci, szczególnie dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.
Wczesna interwencja logopedyczna
- terapia karmienia i połykania
- terapia zaburzeń funkcji oralnych: ssania, gryzienia, żucia
- opieka nad dzieckiem z obciążonym okresem ciążowo-okołoporodowym i wcześniakiem
- terapia zaburzeń gryzienia, żucia i połykania w przebiegu chorób neurologicznych i zespołów wad genetycznych
- diagnostyka i terapia opóźnionego rozwoju mowy
Diagnoza i terapia logopedyczna
- diagnoza i terapia typowych wad artykulacyjnych (seplenienie, rotacyzm, mowa bezdźwięczna)
- zaburzenia mowy i komunikacji u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną
- diagnoza i terapia umiejętności komunikacyjnych dzieci z zespołami wad wrodzonych oraz z zaburzeniami rozwojowymi, zaburzeniami neurologicznymi
- terapia jąkania, zaburzeń płynności mowy