LEKARZE
lek.med. Grzegorz Jabłoński– psychiatra
lek.med. Katarzyna Krajewska – pediatra, psychiatra dzieci i młodzieży
lek.med. Grażyna Kierszniewska – psychiatra dzieci i młodzieży
lek.med. Justyna Majchrowska – psychiatra dzieci i młodzieży
prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pietras – specjalista psychiatra, specjalista chorób wewnętrznych i specjalista chorób płuc
lek.med. Małgorzata Piotrowicz – genetyk
lek. med. Jakub Siemiątkowski – psychiatra
lek. med. Małgorzata Szkoda-Kłos – pediatra, pulmonolog
dr n.med. Anna Zwierzchowska – rehabilitacja medyczna
PSYCHOLODZY
Małgorzata Adamska
– jestem psychologiem, absowentką Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małych Dzieci ze Złożonymi Zaburzeniami oraz Wsparcia ich Rodzin na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz oligofrenopedagogikę i kwalifikacje pedagogiczne na Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie. W Ośrodku Wczesnej Interwencji pracuję jako psycholog. Prowadzę zajęcia indywidualne z dziećmi i udzielam wsparcia rodzinie. Posiadam wiedzę i kwalifikacje z zakresu wykorzystania w pracy z dzieckiem bajkoterapii, Stosowanej Analizy Zachowań, analizy rysunku, treningu umiejętności społecznych oraz diagnozy rozwoju intelektualnego dziecka.
Małgorzata Juszczak-Kapusta
– psycholog, pedagog, terapeutka wczesnej interwencji, terapeutka integracji sensorycznej. Praca z dziećmi była moim marzeniem od zawsze. Nieustannie szkolę się z zakresu diagnozy, terapii i metod pracy z dziećmi (gł. z dziećmi z zaburzeniami rozwoju, opóźnieniem w rozwoju psychoruchowym, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z trudnościami komunikacyjnymi, zespołami genetycznymi, jak również z zaburzeniami zachowaniami oraz sprawiającymi trudności wychowawcze). Pracuję z dziećmi i ich rodzinami zarówno indywidualnie, jak i grupowo, mam również doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnością sprzężoną. Lubię słuchać innych. W wolnych chwilach (jeśli już takie się znajdą) czytam książki, gł. kryminały.
Monika Okrasa
– psycholog, pedagog. Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego oraz Społecznej Akademii Nauk. W Ośrodku Wczesnej Interwencji prowadzę zajęcia indywidualne z dziećmi oraz zajęcia grupowe. Posiadam wiedzę i kwalifikacje z zakresu Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Do wszystkich dzieci podchodzę indywidualnie i dostosowuje metody do ich potrzeb.
W wolnych chwilach jestem sędzią piłki nożnej, pasjonuję się też wolontariatem sportowym.
Patrycja Zielińska
– jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego w Ośrodku Wczesnej Interwencji pracuję jako psycholog. Ukończyłam studia podyplomowe z Diagnozy Psychologicznej w Praktyce Klinicznej na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie. Posiadam kwalifikację do oceny poziomu intelektualnego dziecka. Ukończyłam kursy z zakresu diagnozy i metod stosowanych w terapii spektrum autyzmu oraz psychologii języka. W pracy z dziećmi stawiam na relację i indywidualne podejście oparte o wiedzę. Czas wolny spędzam w gronie najbliższych.
PSYCHOTERAPEUCI
Martyna Kochanek
– jestem psychologiem i psychoterapeutą rodzinnym. Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego wydziału Nauk o Wychowaniu kierunku psychologia (studia jednolite magisterskie). Tytuł magistra obroniłam w 2016 roku. Na studiach ukończyłam specjalność psychologia wspierania rozwoju i efektywnego funkcjonowania człowieka. W 2022 roku ukończyłam Czteroletni kurs Psychoterapii Systemowej w Krakowie posiadającym rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyłam również szereg szkoleń z zakresu terapii rodzin oraz dzieci.
Swoje doświadczenie zdobywałam na Oddziale Psychiatrycznym dla dzieci w Szpitalu im. J. Babińskiego w Łodzi, w Ośrodku Wczesnej Interwencji, w Fundacji Kolorowy Świat, w poradniach psychologicznych, w szkole podstawowej oraz w prywatnym gabinecie.
Zajmuje się przede wszystkim terapią rodzin oraz par, ale także terapią indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzę również konsultację dla rodziców w trudnym procesie rozwodzenia się, przygotowaniu się do kolejnego etapu w ich życiu. W zależności od potrzeb towarzyszę im we własnych, indywidualnych przeżyciach związanych z rozstawaniem się, poczuciem porażki lub złością. W tym szczególnym trudnym czasie budujemy nową płaszczyznę porozumiewania się w ich rolach rodzicielskich, ale również bardzo ważne jest wsparcie dzieci w tym okresie.
Ważnym obszarem mojej pracy jest również wsparcie dzieci i ich rodziców, którzy poszukują swojego modelu dobrego rodzicielstwa. W tym szczególnym czasie towarzyszę moim pacjentom, oferując pomoc w ich wątpliwościach i trudnościach oraz wsparciu w pogłębianiu kompetencji rodzicielskich.
W pracy z dziećmi i młodzieżą zajmuje się także diagnozą psychologiczną. Pracuje z dziećmi i młodzieżą zmagającymi się z trudnościami w kontaktach z innymi, adaptacją do nowych warunków, niskim poczuciem własnej wartości, nieśmiałością, zaburzeniami emocjonalnymi (w tym depresją), zachowaniami związanymi z lękiem lub agresją, myślami samobójczymi i samouszkodzeniami, zaburzeniami psychosomatycznymi. Specjalizuje się również w terapii dzieci i młodzieży z anoreksją, bulimią, spektrum autyzmu, DDA, ADHD.
Moje kwalifikacje na bieżąco uzupełniam licznymi szkoleniami i kursami.
Obecnie ukończone szkolenia, konferencje oraz warsztaty:
- Wczesna diagnoza i wspomaganie rozwoju dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
- Terapia osób ze spektrum autyzmu.
- Diagnoza psychologiczna sytuacji rodzinnej pacjenta/ucznia w oparciu o teorię systemowej terapii rodzin organizowanym przez Ośrodek Psychoterapii Systemowej w Krakowie.
- „Małe dziecko w terapii. Mój maluch nie chce współpracować. Co robić?”
- „Wzrok, słuch, węch, smak – niedoceniane, a jakże ważne. Integralna praca zmysłów”
- „Profilaktyka problemowych, niekorzystnych rozwojowo zachowań seksualnych i wspieranie rozwoju psychoseksualnego dzieci z zaburzeniami i niepełnosprawnością”
- „Praca Metodą Krakowską – szkolenia podstawowe w ramach Metody Krakowskiej”
- Konferencja „ Uzależnienia a Wyzwania Terapii i Edukacji – Edycja III”.
Podczas spotkań terapeutycznych kieruje się przeświadczeniem, że nikt nie jest mądrzejszy ani ważniejszy. Nikt nie ma licencji na nauczanie innych ani bycie ich przewodnikiem, ponieważ każda osoba uczestnicząca w spotkaniu ma inne doświadczenia, a więc także inny ogląd rzeczywistości, moim zadaniem jest gotowość do tego, żeby towarzyszyć, uczyć się od siebie nawzajem, a także otwartość na to, co inne osoby mogą wnieść do wspólnego rozumienia oraz rozwiązania problemu. W swojej pracy uważnie słucham i zawsze szukam najlepszych rozwiązań. Jestem zaangażowana w swoją pracę, poświęcam na nią dużo energii i specjalistycznej wiedzy. Do każdej osoby i sytuacji podchodzę twórczo, nie stosuję schematycznego podejścia, rozumiem, że każda historia jest niepowtarzalna a każdy człowiek jest fenomenem. W podejściu do zgłaszających się osób jestem autentyczna – traktuję innych tak jakbym sama chciała być traktowana.
Aktualnie pracuje w Ośrodku Wczesnej Interwencji jako psychoterapeutka, a także w prywatnym gabinecie.
Systematycznie superwizuję swoją pracę psychoterapeutyczną.
Łukasz Michiewicz
– jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (cert. nr 870). Specjalizuję się w psychoterapii dzieci i młodzieży oraz terapii rodzin i par. Od kilkunastu lat zajmuję się terapią oraz diagnozą szerokiego spektrum zaburzeń rozwojowych i psychicznych, w tym zaburzeń za spektrum autyzmu. Pracuję integrując współczesne nurty systemowe i psychodynamiczne. W czasie wolnym uwielbiam dobrą muzykę i górskie wycieczki.
Beata Sielaczek
– psycholog, pedagog, psychoterapeuta w trakcie 4-letniego szkolenia terapii poznawczo-behawioralnej, oligofrenopedagog. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując m.in. w poradniach zdrowia psychicznego, placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych, interwencyjnych. Swoją wiedzę i umiejętności nieustannie doskonalę i poszerzam uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach. Zajmuję się terapią indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych.
Prywatnie – miłośniczka zwierząt, teatru, musicali, gier planszowych i książek.
LOGOPEDZI
Jolanta Barut
– ukończyłam studia na kierunku: pedagogika wieku dziecięcego oraz logopedia ogólna z logopedią medialną. Jestem wieloletnim nauczycielem wychowania przedszkolnego, edukującym również studentów Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu. Z zamiłowania logopeda i bibliotekarz. Kocham wędrówki górskie oraz muzykę jazzową.
Justyna Bujała
– logopeda,oligofrnopedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Obecnie poszerzam swoje kwalifikacje studiując Neurologopedie. W Ośrodku Wczesnej Interwencji jest m logopedą. W pracy wspieram dzieci w procesie ich prawidłowego rozwoju oraz w pokonywaniu barier językowych. Z pracy z drugim człowiekiem czerpie mnóstwo satysfakcji i po prostu to lubię.
Po pracy lubię aktywnie spędzać czas ze znajomymi, odwiedzać teatry oraz chodzić na długie spacery.
Staram się, aby uśmiech towarzyszył mi na co dzień, ponieważ uśmiech to taka krzywa,która wszystko prostuje.
Monika Fryt
– od ponad 10 lat pracuję z dziećmi, wkładając całe serce w swoją pracę i opiekę nad wszystkimi podopiecznymi. Cieszę się z każdego sukcesu, które odnoszą pod moimi skrzydłami dzieci. Zawsze dostosowuję terapię do potrzeb, możliwości i zainteresowań dziecka. Moją pasją jest wyszukiwanie oraz tworzenie ciekawych, edukacyjnych i wszechstronnie rozwijających gier i pomocy dla dzieci. Bardzo ważna jest dla mnie współpraca z Rodzicami, dlatego zachęcam do aktywnego udziału opiekunów w terapii. Prywatnie mama, która kocha podróże i spędzanie czasu z rodziną.
Natalia Guz
– swoją przygodę z logopedią zaczęłam dzięki zamiłowaniu do języka polskiego. Ukończyłam studia na kierunku logopedia z audiologią na Uniwersytecie Łódzkim. Jednak na tym moje kształcenie się nie kończy. Ciągle pogłębiam swoją wiedzę m.in poprzez dalsze studiowanie logopedii, a także dzięki wielu szkoleniom, kursom oraz konferencjom naukowym. Pracuję z dziećmi, młodzieżą, a w przyszłości także z dorosłymi. W swojej pracy najbardziej doceniam to, że jest kreatywna, a każdy dzień w niej jest zupełnie inny. Tak jak nasi pacjenci. Wierzę, że dzięki pracy i zabawie, indywidualnemu podejściu oraz obustronnemu zaangażowaniu możemy wiele zrobić.
Anna Jacel
– z pierwszego wykształcenia jestem technikiem organizacji usług gastronomicznych z zamiłowaniem w kierunku baristyki (kawa). Z drugiego wykształcenia, już tego docelowego, jestem logopedą oraz (niedługo) oligofrenopedagogiem. Z umiejętności jakie posiadam to zdecydowanie – organizowanie rzeczy niemożliwych (na cuda trzeba troszeczkę poczekać). Szkolenia jakie odbyłam podczas studiów to: kurs języka migowego 1szego stopnia oraz szkolenie Integracji Sensorycznej I stopnia. Jestem też wychowawcą kolonijnym. Moimi zainteresowaniami są sport, amatorsko sporty wodne i siatkówka, podróże, muzyka (ale śpiewać nie umiem) i na sam koniec gotowanie, a w sumie bardziej pieczenie.
Weronika Olczyk
– logopeda, terapeuta ręki, terapeuta Metody Tomatisa. Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie ukończyłam studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku Logopedia oraz podyplomowo Neurologopedię. Dodatkowo ukończyłam również Edukację Przedszkolną i Wczesnoszkolną na Uczelni Nauk Społecznych. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zarówno w wieku przedszkolnym jak i szkolnym. Prywatnie uwielbiam piec słodkości 😊
Karolina Stępniak
– jestem psychopedagogiem, logopedą i terapeutą integracji sensorycznej. Od ponad 17 lat pracuje z dziećmi w różnych placówkach, tj. przedszkole, świetlice środowiskowe czy ośrodkach terapeutyczne. Jednakże to logopedia skradła moje serce najbardziej. Praca z dziećmi przynosi mi wiele satysfakcji i radości. Jak to mówi powiedzenie „jeżeli lubisz to co robisz to nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia” a więc czy ja w ogóle gdziekolwiek pracuje?
Agnieszka Truszczyńska
– Z pierwszego wykształcenia jestem położną i posiadam doświadczenie w pracy z małymi dziećmi, które nabyłam podczas pracy w Miejskim Żłobku w Łodzi. Niedawno ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku Neurologopedia. Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach dotyczących metod i technik wykorzystywanych w terapii logopedycznej. Lubię pracować z dziećmi i cieszyć się wraz z nimi ich postępami. Podczas zajęć staram się wykorzystywać moją kreatywność i poczucie humoru. W wolnych chwilach czytam książki dotyczące psychologii i samorozwoju.
PEDAGODZY
Martyna Banasiak–Binięda
– pedagog wspierający, oligofrenopedagog, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej. Jestem absolwentką m.in. Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Oddana swojej pracy, ciepła i pełna pasji do tego co robię. W pracy pedagoga liczy się dla mnie rozwój, tak dzieci, z którymi pracuję jak i własny, oparty na rzetelnej wiedzy i doświadczeniu. Kocham pracować w grupie i nie wyobrażam sobie nie móc pracować z drugim człowiekiem. Jestem komunikatywna, kreatywna i gotowa do przyjmowania wyzwań. Prywatnie fanka kotów i postaci Moniki z serialu „Przyjaciele”.
Joanna Cichoń
– pedagog specjalny, tyflopedagog, terapeuta widzenia z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami. Od lat wzbogacam wiedzę z zakresu rehabilitacji wzroku biorąc udział w specjalistycznych kursach i konferencjach. Doświadczenie zdobywałam m.in w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Gdańsku. W procesie terapii niezwykle cenię holistyczne podejście do dziecka, bliską współpracę z jego rodziną i innymi specjalistami.
Katarzyna Cylke
– ukończyłam Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi na kierunku Psychopedagogiki oraz Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu w Łodzi na kierunku Surdopedagogika.
Swoją karierę zawodową rozpoczęłam od pracy w przedszkolu a następne kolejne doświadczenia zbierałam podczas pracy w Domu Dziecka w Łodzi.
W Ośrodku Wczesnej Interwencji pracuje jako pedagog prowadzę zajęcia indywidualne oraz grupowe.
Duża satysfakcję daje mi praca z dziećmi, obserwowanie ich sukcesów i rozwoju. Bardzo lubię podróże, zwiedzanie nowych miejsc. Moja pasja jest muzyka i książka. Każda wolna chwile staram się poświęcić lekturze.
Adrianna Górnik
– magister opieki i terapii pedagogicznej, oligofrenopedagog i wychowawca przedszkolny. Diagnosta i terapeuta neurorozwojowy oraz terapeuta ręki. Uczestnik szkolenia z Polskiego języka migowego (PJM) na poziome A1. W pracy z dziećmi patrzę nie tylko na małego pacjenta ale na całą rodzinę obdarzając ją wsparciem i zrozumieniem. Moim celem jest poprawa zaburzonych funkcji poznawczych u dzieci oraz funkcji motorycznych, które bezpośrednio na siebie oddziałują. Kieruję się zasadą terapii poprzez zabawę, aby zachować naturalne dla dziecka środowisko poznawcze, dając mu motywację do ćwiczeń ale i sprawiając, że terapia staje się przyjemnie spędzonym czasem. Od 2014 roku wspieram wokalnie akcje WOŚP, w 2024 roku poprowadziłam rownież jej 32 Finał w moim rodzinnym mieście. W latach poprzednich byłam wolontariuszem w Szlachetnej Paczce. Obecnie angażuję się w akcje i zbiórki na rzecz dzieci. Prywatnie jestem mamą szalonej trzylatki i amatorsko realizuję się w pasji do śpiewu.
Radosław Piotrowicz
– jestem pedagogiem specjalnym- oligofrenopedagogiem, specjalistą rehabilitacji dzieci ze sprzężona niepełnosprawnością, terapeutą wczesnej interwencji, konsultantem, trenerem, wykładowcą Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Moja pierwsze doświadczenie to 25 lat temu w OWI i trwa do dziś….
Ewa Skatulska
– jestem pedagogiem specjalnym (oligofrenopedagogiem), wychowawcą w internacie SOSW nr 3 w Łodzi, terapeutą zajęciowym, terapeutą ręki, terapeutą AAC i drużynową 2 ŁDH NS im. Jana Brzechwy…ufff trochę tego jest. Nadal jednak poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, kursach, warsztatach czy konferencjach (terapia behawioralna, elementy integracji sensorycznej, AAC, itp.), żeby jak najlepiej pomagać dzieciom i ich rodzinom. Od lat pracuję z osobami niepełnosprawnymi w różnym wieku i oprócz podróży, jest to moja największa pasja. Każde dziecko jest inne, wyjątkowe, niepowtarzalne i wymaga indywidualnego podejścia terapeutycznego, taką dewizą kieruję się w swojej codziennej pracy.
Anna Szcześniak
–
Marcin Szcześniak
– pedagog ze specjalnością pedagogika wieku dziecięcego oraz pedagogika resocjalizacyjna, oligofrenopedagog , terapeuta integracji sensorycznej,absolwent Pedagogiki Uniwersytetu Łódzkiego, Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Pracuję na co dzień z osobami o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej. Jestem wieloletnim nauczycielem młodzieży w zakresie prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych w zawodzie kucharz. Posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, terapii integracji sensorycznej oraz w zakresie pracy resocjalizacyjnej z osobami dorosłymi. Pracując z dziećmi korzystam z zasobów pedagogiki zabawy, terapii integracji sensorycznej oraz terapii poznawczo-behawioralnej. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Domu dziecka jako wychowawca, w Ośrodku Terapeutyczno-Edukacyjnym dla osób z autyzmem jako terapeuta indywidualny, terapeuta integracji sensorycznej, masażysta, w Sądzie Rejonowym w Zgierzu jako kurator społeczny oraz w Zespole Szkół Specjalnych jako nauczyciel.
FIZJOTERAPEUCI
Marta Drewicz
– fizjoterapeuta, dodatkowo ukończyłam kurs „Ruch Rozwijający wg. Weroniki Sherborne” oraz kurs” Stosowana analiza zachowania”. Pracuję z dziećmi od 11 lat. Obecnie pracuję w przedszkolu i jestem w trakcie studiów pedagogicznych. Lubię czytać, uprawiam sport – biegam, pływam. Lubię podróżować i biwakować. Angażuję się w akcje charytatywne.
Maria Matczak
– Z wyksztalcenia jestem technikiem masażystą oraz licencjonowanym fizjoterapeutą. Dodatkowo poszerzyłam swoje kwalifikacje i ukończyłam kursy: PNF Podstawowy oraz „Usprawnianie dzieci z deficytami neurologicznymi” i planuje dalszy rozwój. Interesują mnie zagadnienia dotyczące ziołolecznictwa, innych metod leczenia naturalnego oraz kosmetologii. Uwielbiam góry i morze oraz jazdę na rowerze.
REJESTRATORKI
Barbara Błaszczyk
– pracuję na stanowisku rejestratorki w Ośrodku Wczesnej Interwencji. Zajmuję się bieżącymi sprawami rejestracji. Posiadam wykształcenie średnie. Moje życie zawodowe zawsze związane było z pracą na stanowisku księgowej, w służbie zdrowia. Zajmowałam się przede wszystkim rozliczaniem świadczeń, począwszy od Kas Chorych – do chwili obecnej z Narodowym Funduszem Zdrowia. Posiadam niezbędne certyfikaty firmy ASSECO Poland SA producenta oprogramowania mMedici zdobywane w siedzibie firmy w Gliwicach. Pracę swoją cenię za rodzinną atmosferę w naszym Zespole, a kontakt z dziećmi sprawia mi wielką radość. W wolnych chwilach lubię słuchać muzyki.
Małgorzata Bzdak
–
Małgorzata Matusiak
–
PRACOWNIK GOSPODARCZY
Irena Retkowska
– zajmuję się utrzymaniem czystości w tym obiekcie. Posiadam wykształcenie średnie. W pracy zawodowej pracowałam na stanowisku księgowej. Będąc na emeryturze – cieszę się, że mogę pracować w tym ośrodku.