Warsztaty kompetencji społecznych osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Dobiegł końca realizowany od września do grudnia 2021 roku projekt pn: Warsztaty kompetencji społecznych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zadanie zostało zrealizowane z środków PFRON będących w dyspozycji Zarządu Województwa Łódzkiego. Rezultatem realizacji zadania było przeprowadzenie 16 warsztatów kompetencji społecznych dla 12 osób z niepełnosprawnością intelektualną, których celem była poprawa warunków jakości życia, zwiększenie możliwości ich samodzielnego funkcjonowania oraz zwiększenie wiedzy w zakresie praw i obowiązków obywatelskich. W ramach podsumowania zrealizowanych działań nagrano krótkometrażowy film dotyczący codziennego funkcjonowania uczestników zadania, a także ich przyjaciół (napotykanych trudności, marginalizacji społecznej, barier architektonicznych, ale także ukazujący ich zdolności i zainteresowania). Zorganizowano również konferencje podsumowującą, dotycząca praw osób niepełnosprawnych pod hasłem „ Sami we własnej sprawie – nasze umiejętności” . Zrealizowane działania pozwoliły zrozumieć i uświadomić szerszemu społeczeństwu, iż osoby niepełnosprawne , mieszkają w ich sąsiedztwie, pragną na ile to możliwe samodzielnego funkcjonować w swoim środowisku, i podobnie jak każdy maja prawo do godnego życia.
Wieloprofilowa rehabilitacja dzieci z zaburzeniami rozwojowymi w wieku 0-7 lat z terenu województwa łódzkiego (Ośrodek Wczesnej Interwencji)”
Realizacja od 01.04.2019 r. do 31.03.2022 r. finansowany ze środków PFRON .
W niniejszym programie prowadzone są formy wsparcia:
• Terapia
psychologiczna, terapia logopedyczna, terapia pedagogiczna,fizjoterapia,
zajęcia Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, trening Umiejętności
Społecznych, terapia ręki, komunikacja wspomagająca i alternatywna AAC,
trening samodzielności
Celem oddziaływań jest
– wczesna diagnoza i terapia zaburzeń rozwojowych u dzieci 0-7 r.ż.
– przeciwdziałanie rozwoju trwałej i głębokiej niepełnosprawności
– niwelowanie skutków istniejących zaburzeń
– zmniejszenie liczebności potencjalnej grupy osób niepełnosprawnych w społeczeństwie
– przygotowanie Beneficjentów do lepszego funkcjonowania w środowisku przedszkolnym, szkolnym oraz życiu dorosłym
Warunki rekrutacji
– dzieci z terenu województwa łódzkiego w wieku od 0 do 7 r.ż.
– aktualne orzeczenie o niepełnosprawności
Wszystkie działania realizowane są w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Zgierzu przy ul. Długiej 62 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-19 oraz w wybrane soboty w godzinach 8-15.
Więcej można uzyskać bezpośrednio w Ośrodku lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 42 717 47 11.
Zespół Terapeutyczno-Rehabilitacyjny „Aktywności Społecznej”
Realizacja od 01.04.2019r. do 31.03.2022r. przez Zespół Terapeutyczno-Rehabilitacyjny „Aktywności Społecznej”, współfinansowany ze środków PFRON
Projekt jest skierowany do osób dorosłych z obszaru województwa łódzkiego, a warunkiem uczestnictwa w realizowanych działaniach jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności intelektualnej.
BEZPIECZNY WTZ
Dzięki orzynanym środkom z PFRON w ramach projektu „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami” uprawnione placówki PSONI Koło w Zgierzu otrzymały dofinansowanie na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami z niepełnosprawnością oraz na środki dezynfekcyjne i niezbędne wyposażenie potrzebne do prawidłowego ich stosowania. Dzięki temu możliwy był zakup maseczek, przyłbic, rękawiczek jednorazowych, płynów do dezynfekcji , a także przedmiotów wykorzystywanych w ramach codziennej dezynfekcji takich jak ozonatory powietrza oraz bezdotykowe stacje do dezynfekcji dłoni. Otrzymane środki są dla nas ogromnym wsparciem, które pozwala nam na codzienna, bezpieczną pracę.